Ziołolecznictwo wg TMC i Detox organizmu - U-zdrowisko Jastrzębie Zdrój :: Aneta Wychorska

Ziołolecznictwo wg TMC i Detox organizmu

 

Przygodę z ziołami zaczęłam w Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach. Tam poznałam niezwykłych ludzi, którzy obudzili we mnie miłość i zaufanie do ziół. Nie miałam pojęcia jak wielka moc drzemie w ziołach..

Po kilku latach praktyki w gabinecie zauważyłam, że pacjenci czasami, po uświadomieniu im, że ich zdrowia leży w ich rękach, pytali co jeszcze sami mogą dla siebie zrobić, aby być zdrowymi.

No cóż. Dieta, ruch, medytacja lub inny sposób radzenia sobie ze stresem, dbanie o rytm dobowy i sen, unikanie toksycznych substancji to już wiele, ale oni chcieli coś jeszcze. Jakby sami wyczuwali, że istnieje jeszcze jakiś sposób.

Skłoniło mnie to do dalszych poszukiwań. I tak powstał pomysł zapoznania się z ziołami.

Uczestniczyłam w wielu kursach , w tym indywidualnych u zielarzy, bo sama teoria mi nie wystarczała.Uzupełniłam wiedzę u Jeremiego Rossa w Gdańsku. Nauka o ziołach to ogrom wiedzy, którą uzupełniam na bieżąco.

Zastosowanie ziół jest niewyobrażalnie szerokie.

Są w tej dziedzinie autorytety, które twierdzą, że zioła mają większą moc niż leki z nich pozyskiwane. Jest tak dlatego, iż to substancje złożone a leki to często jeden lub kilka związków pozyskanych z rośliny. A moc roślin drzemie w ich złożoności.

Kuracje ziołowe często stosuję w celu oczyszczenia, odtrucia organizmu. Używam wtedy ziół zbieranych ręcznie oraz w oparciu o kuracje ziołowe dostępne na rynku, z którymi mam wieloletnie doświadczenie.

Detox jest pierwszym zaleceniem, jakie proponuję w gabinecie. Na początku trzeba posprzątać aby zacząć wzmacniać ciało. Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć – zapraszam do mnie.

Tradycyjna medycyna chińska

Neurorefleksologia

Ziołolecznictwo wg TMC i Detox organizmu

Dietetyka

Biologia Totalna

Zabiegi w naturopatii