Tradycyjna medycyna chińska - U-zdrowisko Jastrzębie Zdrój :: Aneta Wychorska

Tradycyjna medycyna chińska

 

Tradycyjną Medycynę Chińską charakteryzuje holistyczne podejście do profilaktyki i wspomagania leczenia przy użyciu akupunktury, akupresury, dietoterpia i ziołolecznictwa.

Moje serce patrzy w kierunku TMC ponieważ ujęły mnie podstawowe jej zasady. Próbuję je odczarować dla przeciętnego europejczyka. Ponieważ TMC jest skutecznym sposobem utrzymania zdrowia, zapobiegania chorobom i wspomaganiem leczenia, dla wszystkich ludzi, niezależnie od równoleżnika, czyli miejsca zamieszkania.

Dużo opowiadam o TMC, w różnej formie: w gabinecie, na prelekcjach, seminariach, szkoleniach, konferencjach. Warto zrozumieć jak natura wpływa na nasze zdrowie. W tym celu potrzebna jest zmiana myślenia i otwarcie swojej głowy.

Medycyna Chińska ma blisko 9000 lat ( to najnowsze doniesienia), gdyby nie była skuteczna nie przetrwałaby nawet jednego tysiąclecia.

Może się pojawić pytanie „Co ma piernik do wiatraka? Przecież żyjemy w Polsce a nie w Chinach?”

Być może słowo „Chiny” kojarzy Ci się z zalewem tanich, podrabianych marek ciuchów, sprzętu etc.

Ja nie o takich Chinach opowiadam w swoim gabinecie. Ja opowiadam o założeniach TMC, które są uniwersalne, niezależne od równoleżnika i ponadczasowe. A co najważniejsze po zindywidualizowaniu zaleceń i ich zastosowaniu, poprawia się stan zdrowia.

A moim zadaniem jako Naturopaty jest szerzenie profilaktyki i wspomagania zdrowia. Do tego wykorzystuję wciąż zdobywaną wiedzę z zakresu TMC.

Tradycyjna medycyna chińska

Neurorefleksologia

Ziołolecznictwo wg TMC i Detox organizmu

Dietetyka

Biologia Totalna

Zabiegi w naturopatii