O mnie - U-zdrowisko Jastrzębie Zdrój :: Aneta Wychorska

O mnie

Mam na imię Aneta. Miło mi, że chcesz mnie poznać.

Zapraszam Cię na wycieczkę po naturalnych terapiach jakie stosuję w swoim Uzdrowisku – gabinecie naturalnych terapii.

Wiedzę z zakresu Naturopatii zdobywam od 2009 roku, choć z medycyną zetknęłam się już jako nastolatka w Liceum Medycznym. Potem był czas studiów Pedagogicznych (Edukacja społeczno-filozoficzna). Wbrew wszystkim i wszystkiemu, bo w tych czasach modny był marketing i zarządzanie, ja idąc pod prąd poszukiwałam odpowiedzi na podstawowe pytania związane z egzystencją.

Zawodowo związałam się z pracą w korporacji na blisko 20 lat. Zdobywałam coraz wyższe szczeble kariery, kończąc ją na stanowisku Dyrektora w ogólnopolskiej firmie kosmetycznej. Do zmian w moim życiu zmusiło mnie moje ciało. Ono nie chciało już tak dłużej żyć. Ono chciało wolności. I ją dostało. Obecnie prowadzę prywatną praktykę w swoim gabinecie naturopatii U-zdrowisko w Jastrzębiu Zdroju.

Mistrz Naturopatii

W ramach praktyki oferuję zabiegi terapeutyczne. Poza neurorefleksologią twarzy i głowy, dodatkowo włączam do terapii aurikuloterapię, magnetoterapię, a do zabiegów estetycznych gua sha.

Diagnozuję wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, następnie dobieram indywidualne zalecenia mając do dyspozycji akupresurę, ziołolecznictwo, dietetykę wg TMC, suplementację, aromaterapię, bańki, moksę, pracę z emocjami i traumami wg metod z zakresu biologii totalnej.

Moją pasją są medytacje Mindfulness (uważności). Dają ogromną przestrzeń życiową. Są uzupełnieniem w mojej pracy terapeutycznej i stwarzają możliwości, aby poczuć życie w pełni. W 2017 roku ukończyłam trwający blisko trzy lata kurs nauczycielski medytacji uważności Mindfulness, który organizowany był przez Mindfulness Association Polska. Od tego czasu prowadzę Kursy Życia w oparciu o medytację uważności Mindfulness MBLC.
Tytuł Mistrza Naturopatii jest dla mnie motywacją do inwestycji w swoją edukację, która moim zdaniem jest jednym z wyznaczników kompetencji, obok własnego doświadczenia zdobywanego w gabinecie.

Niektórzy ludzie mają talent, niektórzy są rzemieślnikami, ale w obu przypadkach ważna jest pracowitość i chęć samorozwoju.

Zapraszam do mojego gabinetu, jeśli uważasz , że mogę Ci pomóc w utrzymaniu lub poprawie zdrowia ?

A tutaj na mojej stronie, moim celem jest krzewienie wiedzy na temat terapii naturalnych, dzięki którym będziesz zapobiegać chorobom i wzmacniać ciało, oraz pracować nad emocjami.

Czasami organizuję warsztaty, wykłady, kursy, zdarza się, że są to zajęcia wyjazdowe, weekendy czy też wakacje.

Moja ścieżka edukacji

W 2010 roku ukończyłam kurs Neurorefleksologi twarzy i rąk certyfikowanym przez Instytutio de Reflexologia Facial & Podal w Hiszpanii utworzonym przez Lone Sorensen – światowej sławy terapeutkę w zakresie terapii neuroodruchowych. W ramach pogłębiania wiedzy o metodach Sorensensistem TM szkolenie z zakresu Refleksologii w leczeniu niepłodności i problemów hormonalnych prowadzone przez Maję Krauze.

W ramach szkoły Jong Baik Education z Wielkiej Brytanii aurikuloterapia, gua sha i rewitalizacja twarzy z wykorzystaniem akupunktury estetycznej.

W Instytucie Medycyny Chińskiej w Krakowie zakończony egzaminem Kurs Profilaktyki i Leczenia Dietą wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

W Instytutcie Medycyny Klasztornej Ziołolecznictwo.

W Instytucie Medycyny Chińskiej w Gdańsku Ziołolecznictwo wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej u Jeremiego Rossa.

2015 r rozpoczęłam swoją przygodę z medytacją uważności Mindfulness.

Od 2018 studia w Instytucie Waleologii w Poznaniu , z zakresu Recall Healing/ Biologia Totalna u twórcy tej metody Gilberta Renauda.

W 2019 r w Instytucie Psychobiologii we Wrocławiu seminarium z guru biologii totalnej i medycyny germańskiej Gerardem Athiasem. To pasjonujący i niezwykły człowiek.

W 2019 r zostałam oficjalnie Mistrzem Naturopatii.

Ukończone kursy i szkolenia:

(kliknij na obrazek, aby powiększyć)