Biologia Totalna - U-zdrowisko Jastrzębie Zdrój :: Aneta Wychorska

Biologia Totalna

 

Wg niektórych autorytetów z dziedziny TMC 99% chorób jest efektem przeżywanych emocji. Kiedy te emocje się uwidaczniają, zostają odkryte lub opowiedziane w moim gabinecie, zmienia się perspektywa na chorobę, a tym samym możliwość uleczenia.

Tą metodą pracy zainteresowałam się po kilku latach posługiwania się neurorefleksologią i TMC.

Zauważyłam, że kiedy pacjenci przychodzą na wizytę po raz kolejny I kolejny, stan zdrowia się poprawia a relacje często zacieśniają. Powstaje zaufanie do terapeuty, które często jest przestrzenią do tego, że ujawniają się emocje podczas sesji terapeutycznej. Emocje, które były ukryte i nikt o nich nie wiedział. Wstyd, żal, smutek i inne. Zauważyłam, że osoby te szybciej zdrowieją. To było wystarczającym argumentem, aby poszukać szkoleń związanych z pracę z emocjami, aby móc odpowiednio reagować na manifestujące się podczas wizyt u mnie emocje.

Natrafiłam na Biologię Totalną, albo wręcz to ona natrafiła na mnie. To jest bardzo ciekawa historia. Często ją opowiadam na warsztatach… Zaczęłam studiować Biologię Totalną u twórcy metody Recall Healing – Gilberta Renauda.

Celem spotkania prowadzonego z elementami biologii totalnej jest praca nad traumą, przywrócenie emocji z przeżywanej traumy do poziomu świadomości. Po co?

Mózg jest autorem choroby więc może być również doktorem, który ją wyleczy.

Każdy człowiek, z punktu widzenia biologii , ma trzy poziomy świadomości. Pierwszy poziom to psychika, emocje, cierpienie. Tutaj znajduje się wszystko co przeżywamy w naszym życiu, wszystko co otrzymaliśmy od przodków, rodziców, szkoły. Są to i dobre i złe doświadczenia. Korzystamy z nich kiedy rozwiązujemy konflikty. Drugi poziom to mózg automatyczny. To poziom na którym nasz mózg dba o czystość umysłu, dba o to abyśmy przeżyli. Nasz mózg interweniuje na poziomie umysłu, kiedy grozi nam niebezpieczeństwo lub śmierć. Nadzoruje z chwili na chwilę nasze życie, bo dla niego na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo. Jeśli mamy trzeźwy umysł to mózg nie wtrąca się , ale wciąż jest czujny, kontroluje nasze komórki, zarządza wszystkimi mechanizmami w ciele. Czas dla naszego mózgu nie istnieje, istnieją cykle pamięciowe. Kiedy jest przytoczony konfliktem, człowiek ma wtedy problem ze spaniem, jedzeniem, jeśli nie ma z kim przeżyć konfliktu, opowiedzieć o swoich emocjach to wtedy ten cały stan wysysa energię z ciała i możemy umrzeć z wyczerpania. Na poziomie umysłu zaczyna się szaleństwo, panika, bo możemy umrzeć ,ale na poziomie ciała jeszcze niewiele się dzieje. Wtedy to automatyczny mózg wkracza do działania. Niemal natychmiast potrafi wyszukać najlepsze rozwiązanie dla naszej sytuacji , poza naszą kontrolą. Omija informacje, których nie zna. Mózg nigdy nie ocenia czy sytuacja jest prawdziwa czy nie. Zawsze operuje i pracuje na informacjach , które otrzymał. Pewnej przełomowej nocy osoba taka zasypia a mózg automatyczny decyduje o zepchaniu tych trudnych emocji do podświadomości, czyli do ciała. Następnego poranka , po przebudzeniu człowiek nadal pamięta owe wydarzenia, ale już go tak nie bolą. Emocjonalnie staje się otępiały na ten problem. Ceną za taką przemianę może być zdrowie, ale dla mózgu biologicznego w tej chwili choroba to najlepsze rozwiązanie, aby nie uległ np. wypadkowi czy też wyczerpaniu.

Umysł i mózg automatyczny często nie współgrają.

Kiedy przyjdzesz do mojego gabinetu I zdecydujesz się korzystać z metody TB opowiem Ci dokładnie jak ona działa i dlaczego dotykamy tak delikatnej sfery jak emocje. Pamiętaj: nie musisz wierzyć w to o czym będziemy rozmawiać, bo TB i tak działa.

Tradycyjna medycyna chińska

Neurorefleksologia

Ziołolecznictwo wg TMC i Detox organizmu

Dietetyka

Biologia Totalna

Zabiegi w naturopatii