Zajęcia - U-zdrowisko Jastrzębie Zdrój :: Aneta Wychorska

Regularne zajęcia w Uzdrowisku

Zajęcia ogólnoruchowe

z Kasią

Joga

z Mariolą

Joga powięziowa

z Olgą

Hatha Joga

z Asią

Osteojoga dla mężczyzn

z Olgą

Medytacje uważności

z Anetą

Joga z Mariolą

Joga powięziowa – wtorki 19:30
Joga powięziowa – czwartki 19:30

Joga to piękny proces samopoznania, życzliwości do siebie i świata, wewnętrzna harmonia i równowaga, zgoda i pokora. Zapraszam na zajęcia jogi.

Jin joga powięziowa  to praktyka, podczas której na wszystko jest czas, każdemu ruchowi nadajemy własne tempo, bez pośpiechu, bez napięcia, nasze ciało rozluźnia się a myśli się uspokajają, uwalniamy napięcia nagrodzone w ciele.

Mariola Jarguz

Z pasji i serca jestem nauczycielem jogi jin powięziowej. Praca z ciałem, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, joga jin – tym się zajmuję.
Uwielbiam obserwować jak wiele zmienia się pod wpływem uważnej pracy z ciałem. Każdego dnia doświadczam zmian w swoim ciele i zauważam, oraz obserwuje zmiany u osób praktykujących.

Moja przygoda z jogą rozpoczęła się w trudnym dla mnie czasie. Były to problemy ze zdrowiem. Sama poszukując pomocy trafiłam na zajęcia jogi.

Dowiedz się więcej

Ania Krachało to mój nauczyciel jogi. To Ania towarzyszyła mi w tej drodze i wierzyła we mnie. Jej wsparcie i motywacja. to ona kiedyś powiedziała do mnie „ty będziesz uczyć”.

Agnieszka Serafin zaszczepiła we mnie miłość do jin jogi powięziowej.

Po kilku latach praktyki ukończyłam Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej w oparciu o system Hatha Jogi w Katowicach pod okiem Izabeli i Pawła Kamińskich.
Regularnie uczestniczę w warsztatach pogłębiając swoją wiedzę i praktykę, wśród nauczycieli, których poznałam ( Beata Darowska, Krystian Mesjasz, Mateusz Deker, Agnieszka Serafin, Wojciech Karczmarzyk, Marek Łaskawiec).

W roku 2014 odbyłam podróż do Indii i tam praktykowałam w szkole nauczyciela Balu Thevar.

W życiu prywatnym, na co dzień prowadzę gabinet kosmetyczny Salon Harmonii. Lubię piesze wędrówki, góry, zdrowe i pyszne jedzenie. Lubię poznawać ludzi.

Taniec intuicyjny Rytmy i Żywioły

raz w miesiącu w sobotę w formie warsztatów

Zajęcia, na które zapraszam Cię dziś, są wynikiem splotu różnych technik pracy z ciałem, inspiracji i lat własnego doświadczania. Inspiruję się Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, 5 rytmami i ruchem organicznym.

Podążam za własnym czuciem i potrzebą grupy. Pracuję z muzyką, ciszą, ćwiczeniami odczuwania ciała, a także chustami OTULO.

Gaja Wanann

Jestem w ruchu od urodzenia! Ruch to mój żywioł. Za mną doświadczenie m.in. baletu, Szkoły Tańca Współczesnego, festiwale Poznań Dancing Ewy Wycichowskiej, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Movement Medicine oraz 5 rytmów.
Rozmaite formy świadomej pracy z ciałem są mi bliskie, szczególnie te, które zostawiają wiele przestrzeni na wolność i swobodną ekspresję. Organizuję także międzynarodowe warsztaty rozwoju osobistego połączone z ruchem.

Zajęcia ogólnoruchowe z Kasią

Środa 16.00:. 17:00, 18:00 Mocny Kręgosłup

Zajęcia mają wesprzeć osoby, które często i długo siedzą mają wymuszoną stałą pozycję w pracy chcą wzmocnić i uelastycznić kręgosłup.

Na zajęciach zajmujemy się pracą z kręgosłupem i mięśniami wspierającymi w 3 obszarach: elastyczności, siły, rozluźnienia. Efektami ubocznymi zajęć są: płynność ruchów, brak bólu, zwiększona ruchomość w obszarze kostno-stawowym. Zajęcia są dla każdego, kto nie chce mieć problemów z kręgosłupem.

WSKAZANIA:  siedzenie częste, wymuszone pozycje, osłabienie mięśni klatki piersiowej i pleców. PRZECIWSKAZANIA: zwyrodnienia i stany podlegające zabiegom chirurgicznym. Osoby rehabilitujące kręgosłup tylko po konsultacji z fizjoterapeutą.

Katarzyna Danek

Trener, instruktor, mentor vitalny. Praktyk zdrowego podejścia do codzienności. Purystka w podejściu do własnego ciała. Propagatorka slow live i slow move. Zafiksowana na holistycznym podejściu do ciała. Pracuje tylko w małych grupach lub indywidualnie.

Dzięki praktyce i własnym eksperymentom tworzę zajęcia oparte o szacunek i uważność w ciele. W sposób szczególny zachęcam do koncentracji na kręgosłupie, mięśniach dna miednicy i mięśniach głębokich. Propaguję powrót do zdrowych dla ciał i zgodnych z anatomią i intuicyjnych ruchów w życiu codziennym. Stawiam na profilaktykę i zgodnie z tą zasadą prowadzę zajęcia z wsparcia kręgosłupa, pracy z mięśniami głębokimi (wspierającymi ciało w ruchu codziennym), pracy z dnem miednicy. Łączę różne metody i podejścia kompilując zajęcia tak aby dały jak najwięcej korzyści dla uczestników zajęć. Pracuję tylko w małych grupach lub indywidualnie.

Medytacje uważności z Anetą

Zajęcia przeszły do przestrzeni OnLINE  na grupie Facebooka :

Na zdrowie! Poradnik Anety Wychorskiej

Zapraszamy do dołączenia – więcej szczegółów pod nr tel. 515500079

Słowo Mindfulness jest tłumaczone jako uważna obecność, bycie „tu i teraz”. Sam termin Mindfulness odnosi się zarówno do medytacji jak i do życia.

Jest to bycie całkowicie obecnym wobec tego czego na bieżąco doświadczamy. Ta świadoma obecność dotyczy trzech płaszczyzn: myśli, emocji i ciała. Pomyśl… jak często wstając rano z łóżka, idziesz myć zęby i w trakcie myślisz co zjesz na śniadanie, albo myślisz o pracy? A gdy jesz śniadanie, gdzie są Twoje myśli? w drodze do pracy? w pracy? a może planujesz co zrobisz wieczorem? A może kiedy jesteś w domu myślisz o wakacjach, a kiedy jesteś na wakacjach myślisz o pracy… jak to będzie kiedy wrócisz…

Czytaj więcej

W naszym umyśle wciąż odtwarzana jest taśma z myślami i obrazami . Albo o tym co mamy do załatwienia, albo o tym co już było. Jakbyśmy byli w ciągłym transie. W naszym umyśle wciąż odtwarzana jest taśma z myślami i obrazami . Albo o tym co mamy do załatwienia, albo o tym co już było. Jakbyśmy byli w ciągłym transie. A świat, w którym obecnie żyjemy dodatkowo nas stymuluje… wszędzie pośpiech, nastawienie na cel za wszelką cenę, agresywna rozrywka, reklama, używki, które są na wyciągnięcie ręki.

Robimy wszystko aby nie doświadczać życia, choć możemy mieć wrażenie że jest inaczej, odwrotnie. Ulegamy złudzeniu, że aby żyć trzeba mieć. Trzeba wciąż szukać atrakcji, coraz gorzej jest nas czymś zainteresować. Żyjemy jak na karuzeli, coraz bardziej znudzeni i zdegustowani.

Czy to jest prawdziwe życie?

Nauczmy się doświadczać życia. Zachwycać życiem. Tym tu i teraz. Chwila, która jest , jest absolutnie wyjątkową i niepowtarzalną. Pomyśl co się dzieje, kiedy wracasz z pracy i drzwi otwiera Twoje dziecko. Niby codzienny rytuał . No co się dzieje ? wchodzisz , rzucasz torbą i kierujesz się do kuchni.

A czy zauważyłeś, jak dziecko Cię wita? Czy zauważyłeś ten uśmiech na twarzy, ten błysk w oku, tą radość w podskoku? Te ciepło policzka muśniętego ustami. Zatrzymaj się poczuj tą chwilę, niepowtarzalny zapach ciała Twojego dziecka, jego oddech. To są chwile dla których warto żyć.

To proste doświadczenie staje się jednym z najbardziej niezwykłych doświadczeń. I kiedy zatrzymujesz się błękit nieba jest bardziej niebieski, a liście drzew zielone. Kiedy pijesz wodę obmywa ona każdą komórkę ciała, a oddech jest życiem.

Gdy jesteśmy uważni, istnieje tylko obecna chwila, która jest darem dla nas od wszechświata.

Pamiętasz swój pierwszy zachód słońca nad morzem ? czułeś emocje? Widziałeś piękne kolory? Byłeś obecny … wtedy czas przestaje istnieć, a ta chwila staje się wiecznością , czy też „bezczasem”. Każdą chwilę można przeżywać tak jakby była pierwszą i ostatnią zarazem. Bo w istocie tak jest. Każda chwila jest inna, niepowtarzalna.

Jak się tego nauczyć?

Każdy z nas to umie, albo umiał robić, ale zapomniał. Można przyjść na trening oparty na uważności Mindfulness. Głównym założeniem treningu jest zaakceptowanie myśli i uczuć , które nam się pojawiają… , bez oceniania ich i walki. Na nowo można doświadczyć swojego ciała, zmienić do niego swój stosunek. Bo ciało jest jak dom, który dostaliśmy na czas życia na ziemi. I mamy obowiązek o nie dbać.

A często o nim zapominamy, ubierając się strojnie i maskując jego cierpienie… chorobę. Zajadając tabletki , zamiast dać mu wypocząć.

Życie jest piękne, pozwól sobie to poczuć.

Aneta Wychorska
Naturopata, nauczyciel Mindfulness.
Więcej o Anecie.

Joga powięziowa z Olgą

Poniedziałki 18.30 Wtorki 18.00

Odkrywając jogę powięziową zrozumiałam, że można doskonalić swoje umiejętności mając luz w ciele .

Taką formę jogi pragnę przekazać dalej.

Olga Żak

Nauczyciel Jogi Powięziowej
Czytaj więcej

Jestem szczęśliwą kobietą, radość sprawia mi dzielenie się dobrą energią. Dbanie o kondycję fizyczną towarzyszy mi od zawsze, jogę pokochałam dzięki Ani Krachało, praktykuję od 2015 roku. Poszerzam swoje kompetencje do pracy z ciałem uczestnicząc w zajęciach i warsztatach prowadzonych przez Mariolę Jarguz, Beatę Darowską, Krystiana Mesjasza, Wojtka Karczmarzyka, Ilonę Czyż. Wewnętrzny spokój osiągam dzięki medytacjom, w 2018 r. ukończyłam Mindfulness Based Living Course, kurs uważności prowadzony przez Anetę Wychorską. Jestem certyfikowanym praktykiem Access Bars i wykonuję zabiegi energetyczne, które działają na ciało i umysł, uwalniają skumulowany stres, pomagają w zwiększeniu poczucia własnej wartości. Uwielbiam poznawać z mężem górskie szlaki, jeżdżę na rowerze i spaceruję ciesząc się życiem.

Hatha Joga z Asią

Czwartki 18:00

Hatha joga jest jedną z najpopularniejszych współczesnych odmian jogi. Dosłownie oznacza siłę. Hatha joga zajmuje się ciałem. Zakłada, że aby zadbać o ducha, należy najpierw zadbać o ciało.

Podczas zajęć wykonujemy pozycje jogi ( asany) dzięki, którym wzmacniamy poszczególne partie ciała oraz skupiamy się na technikach oddechowych (pranajamach).

Asany w odróżnieniu od ćwiczeń fizycznych mają działanie psychfizyczne. Działają na różnych poziomach. Są asany dające siłę ( wzmacniające), asany rozciągające i balansowe. Przekłada się to na życie codzienne. W życiu również potrzebujemy siły, elastyczności i równowagi. Asany pozwalają zachować ciało w możliwie najlepszym zdrowiu, wzmacniają je i rozciągają, mają wpływ na naszą witalność.

Oddech w hatcha jodze jest również bardzo ważny. Stanowi klucz do odblokowania ciała i pogłębienia praktyki. Hatha joga uczy jak zadbać o swój oddech i jak wypracować zdrowe wzorce oddechowe. Przez świadomy oddech dotleniasz ciało i redukujesz stres.

Hatha joga wpływa dobroczynnie na cały organizm, poprawia samopoczucie zarówno fizyczne i psychiczne. Korzyści z regularnej praktyki:

1. równoważy ciało i umysł,

2. rozwija elastyczność i siłę,

3. redukuje stres,

4. poprawia jakość snu,

5. sprawia przyjemność

Asia

Już po pierwszych zajęciach jogi w 2015 roku wiedziałam, że nie było to spotkanie przypadkowe, a JOGA stanie się częścią mojego życia i sposobem na dobrostan.
Czytaj więcej

Od samego początku interesował mnie wymiar profilaktyczny i leczniczy jogi.
Ze zdumieniem krok po kroku odkrywałam, że asany jogi połączone z odpowiednimi technikami oddechowymi i relaksacyjnymi mają ogromny wpływ na moje zdrowie. Od początku mojej praktyki zainteresowałam się jogą hormonalną z uwagi na to, że stabilizuje poziom hormonów, od których przecież zależy nasze dobre samopoczucie i zdrowie. Ukończyłam kurs Instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha joga pod okiem Janusza Szopy, ale również kurs jogi hormonalnej prowadzony przez Lidię Machaj, brałam również udział w warsztatach na temat jogi hormonalnej z Ireną Kertyczak, która propaguje w Polsce jogę hormonalną wg Dinah Rodrigues. Jest to brazylijka uznawana za prekursorkę jogi hormonalnej i autorka książki Joga hormonalna. To ona po raz pierwszy wybrała najbardziej stymulujace pracę hormonów asany i połaczyła je z konkretną praktyką oddechową.

Osteojoga dla mężczyzn z Olgą

Poniedziałki 17:00

Jeśli cierpisz, męczy cię ból, dyskomfort utrudnia normalne funkcjonowanie, czujesz się wyczerpany, chcesz zadbać o swój kręgosłup, zapraszamy na praktykę specjalnie dla mężczyzn.

Znowu przeciążyłeś kręgosłup? Żona po raz kolejny prosi o przesunięcie szafy? W pracy wziąłeś za dużo na siebie? Dzieci chcą „husiu husiu”? A ty najzwyczajniej na świecie czujesz, że nie masz już siły?
Słyszysz tylko:
no zrób to wreszcie,
nie maż się,
nie zachowuj się jak baba,
chłop ma być silny,
faceci nie płaczą,
i zaczynasz mieć wszystkiego dość.

Informujemy: mężczyznę też ma prawo boleć.

Osteopatia jest gałęzią medycyny, która traktuje ciało jako jedność, podkreślając integralność struktury i funkcji ciała ludzkiego. Wskazuje, że ciało posiada własne możliwości regeneracji i samoleczenia organizmu, wystarczy je tylko wspomóc, pobudzić odpowiednim działaniem.
Joga to wywodzący się z dawnych Indii system ćwiczeń fizycznych, pozycji nazywanych asanami i praktyk oddechowych.

Łącząc oba elementy otrzymujemy wspaniałe terapeutyczne narzędzie umożliwiające m.in.:
° przywrócenie naturalnej ruchomości stawowej,
° zmniejszenie przykurczów mięśniowych,
° poprawę ogólnej sprawności fizycznej, możliwości kondycyjnych i gibkości ciała,
° zwiększenie wydolności układu oddechowego oraz krwionośnego,
° redukcję ryzyka niepełnosprawności,
° zwiększenie odporności na stres,
° stymulowanie procesów naprawczych organizmu,
° uspokojenie, wyciszenie psychiki,
° zwiększenie odporności na urazy i infekcje.

Decydując się na praktykę osteojogi w Uzdrowisku, w męskim gronie zapoznasz się z metodami radzenia sobie z fizycznym bólem. Nauczysz się terapeutycznego zastosowania asan. Przećwiczysz pozycje przeciwbólowe. Uświadomisz sobie popełniane błędy postawy podczas codziennych czynności. Poznasz zasady zdrowego ruchu przyjazne dla kręgosłupa. Przekonasz się jak oddech rozluźnia ciało. Oprócz poszczególnych części ciała zrelaksujesz przebodźcowany umysł i poznasz nową jakość odpoczynku.

Nie łudź się proszę, że po latach zaniedbań i przeciążania swojego ciała, jedne zajęcia jogi sprawią, że znikną wszystkie dolegliwości. Poczujesz ulgę, ale do pełnej swobody korzystania z możliwości naszego ciała, potrzebna jest regularna praktyka. Będziemy krok za krokiem eliminować ból lędźwi, spokojnie poznawać kolejne, bezpieczne asany służące naszemu zdrowiu.

Dla odzyskania i utrzymania zdrowia skorzystaj z profesjonalnych zajęć osteojogi. Odciągnij uwagę od codziennych zmartwień i problemów, i choć przez tę chwilę pobądź „tu i teraz”. Pozwól sobie wyzwolić ogromne pokłady sił witalnych i energii życiowej.

Olga

Jestem szczęśliwą kobietą, radość sprawia mi dzielenie się dobrą energią.
Czytaj więcej

Dbanie o kondycję fizyczną towarzyszy mi od zawsze, jogę pokochałam dzięki Ani Krachało, praktykuję od 2015 roku. Poszerzam swoje kompetencje do pracy z ciałem uczestnicząc w zajęciach i warsztatach prowadzonych przez Mariolę Jarguz, Beatę Darowską, Krystiana Mesjasza, Wojtka Karczmarzyka, Ilonę Czyż. Wewnętrzny spokój osiągam dzięki medytacjom, w 2018 r. ukończyłam Mindfulness Based Living Course, kurs uważności prowadzony przez Anetę Wychorską. Jestem certyfikowanym praktykiem Access Bars i wykonuję zabiegi energetyczne, które działają na ciało i umysł, uwalniają skumulowany stres, pomagają w zwiększeniu poczucia własnej wartości. Uwielbiam poznawać z mężem górskie szlaki, jeżdżę na rowerze i spaceruję ciesząc się życiem.
Odkrywając jogę powięziową zrozumiałam, że można doskonalić swoje umiejętności mając luz w ciele i taką formę jogi pragnę przekazać dalej.