Dietetyka wg TMC i suplementacja - U-zdrowisko Jastrzębie Zdrój :: Aneta Wychorska

Dietetyka wg TMC i suplementacja

 

Dietetyka wg TMC to indywidualny program odżywiania, który jest ustalany w oparciu o wiedzę z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. TMC to system oparty na setkach lat doświadczeń. To powrót do korzeni, to czerpanie wiedzy z żywienia naszych przodków. To spojrzenie w sposób szeroki na to, co dookoła nas.

Tradycyjna Medycyna Chińska zakłada szerokie spojrzenie na pacjenta. Odpowiednia dieta powinna być wypadkową tego, co dookoła nas, dopasowana do miejsca zamieszkania, pory roku i wielu innych czynników.

Tradycyjna Medycyna Chińska diagnozuje jednostkę chorobową, jako zablokowanie energii w meridianach. Meridiany to tzw. ”kanały energetyczne” w naszym ciele, po których krąży życiodajna energia. Uzyskujemy ją w główniej mierze właśnie z pożywienia, które w dzisiejszych, zabieganych czasach spychamy na plan dalszy, unikamy jedzenia w spokoju, spożywamy pokarmy chemicznie i technologicznie przetworzone, w większości pozbawione witamin i energetyki.

Dietetyka TMC pozwala nam poznać swój organizm, podczas spotkania z dietetykiem uczymy się o tym, z czego zbudowany jest organizm, poznajemy stan energetyczny i funkcje narządów, jak w metody ich stymulowania. Wiele schorzeń, jak np. zespół jelita drażliwego, kłopot zimnych stóp i dłoni czy kłopoty z wypróżnianiem przestają istnieć. Dysponując taką wiedzą możemy zacząć świadomie i odpowiedzialnie traktować nasze ciało.

Terapia TMC oparta jest na cykliczności pór roku, wykorzystuje w swojej pracy terapeutycznej: zioła, dietę, akupunkturę i ćwiczenia.

Tradycyjna medycyna chińska

Neurorefleksologia

Ziołolecznictwo wg TMC i Detox organizmu

Dietetyka

Biologia Totalna

Zabiegi w naturopatii