Sześć zasad utrzymania i poprawy zdrowia – wstęp

Wiadomo już chyba wszystkim , od dziecka po staruszka, że nie ma nic cenniejszego niż zdrowie. Jeśli wystarczy przestrzegać sześciu zasad aby utrzymać zdrowie, poprawić jego stan a nawet cofnąć pierwsze objawy choroby to czyż nie warto je poznać?

Sześć to zarazem dużo i mało.

Przez ponad 10 lat edukuję się w dziedzinie Naturopatii, w różnych Instytutach, Szkołach, na kursach i warsztatach. Dzięki temu i dzięki praktyce w gabinecie wiem, że nie będzie poprawy zdrowia dopóki nie usuniemy przyczyny zaburzeń, choroby etc. Zdrowie to homeostaza, równowaga organizmu.

Choroba to nierównowaga.Powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie „czego dotyczy nierównowaga i dlaczego tak się dzieje, że dochodzi do nierównowagi?„Kiedy ustalimy te fakty, drugim krokiem jest zastosowanie takiej zmiany, aby wyrównać to co zaburzone.
Na początek należy zadać „Sześć pytań z sześciu dziedzin”.

„Sześć pytań z sześciu dziedzin”

Tak więc zaczynamy:

1.Sen – jak długo śpisz w nocy śpisz? O której chodzisz spać? Jak głęboki jest sen? Czy masz sny? Czy wstajesz wypoczęty/a ? Czy po nocy masz energię do życia?

2.Ruch – czy uprawiasz jakiś sport/ formę ruchu? Jak często? Ile razy w tygodniu? Ile godzin w tygodniu? Czy po wysiłku fizycznym czujesz przypływ energii czy spadek?

3.Odżywianie – O której godzinie jesz śniadanie? O której godzinie jesz ostatni posiłek? Co lubisz jeść ? Co najczęściej jadasz? Czy po jedzeniu czujesz spadek energii i senność? Ile płynów dziennie pijesz (nie liczymy kawy)?

4.Wydalanie – Ile razy dziennie chodzisz do toalety oddać stolec? Jakiej konsystencji jest stolec? Jakiego koloru? Czy ma zapach? Czy widujesz w stolcu niestrawione części pokarmu? Czy miewasz bóle brzucha, lub inne dolegliwości dotyczące jelit?

5.Stres – Czy jesteś szczęśliwym człowiekiem? Czy lubisz swoją pracę? Czy masz jakieś hobby? Czy czujesz się kochany? Czy masz przyjaciół? Jak rozładowujesz stres?

6.Przyjmowane leki- Czy przyjmujesz jakieś leki ? Czy w ostanim roku przyjmowałeś/aś hormony, sterydy, lub antybiotyki? Czy robiłeś/aś jakieś kurację oczyszczające w ostatnich dwóch latach? Czy przyjmujesz jakieś suplementy? Czy posiadasz jakieś wyniki badań z ostatnich 6 miesięcy?

Kiedy odpowiesz na te trzydzieści sześć pytań jest szansa poznać rodzaj zaburzenia w ciele i zbliżyć się do ustalenia przyczyny.

Następnym krokiem jest naprawienie patologii i zmiana nawyków.
Twoje zdrowie jest w Twoich rękach, a Naturopata wskaże gdzie te ręce włożyć i zrobić porządek.

Jakie są normy?

W kolejnych wpisach na moim blogu opowiem, w najprostszy sposób jaki się da opowiedzieć, o normach 6 zasad.

Litoterapia – uzdrawianie poprzez kontakt z kamieniami

Litoterapia - uzdrawianie poprzez kontakt z kamieniami Litoterapia to uzdrawianie poprzez kontakt z kamieniami. I co najważniejsze nie musisz wierzyć w moc kamieni, one i tak działają. Zatem może warto dać sobie szansę i poznać ich leczniczą moc i sposób w jaki trzeba...

Biuletyn informacyjny uzdrowiska

 Biuletyn informacyjny Uzdrowiska   Nikt z Nas w Uzdrowisku nie ma doświadczenia w pisaniu, ale to co robimy, robimy z pasją! Na stronach Biuletynu zaprezentowaliśmy Nasze Miejsce Na Ziemi. Znajdziecie tu informacje o zajęciach, warsztatach, spotkaniach...

Healy- co to i po co?

Healy- co to ? i po co ? Przyszedł czas na podzielenie się wiedzą o istnieniu Healy, ponieważ kiedy coś testuję na sobie i przynosi to spodziewane efekty, to przenoszę to do gabinetu i polecam innymCiężko mi się testuje niektóre rzeczy, bo jestem zdrowym człowiekiem i...

O sole mijo…. e nie, Sole mineralne dr Schusslera

O sole mijo…. e nie, Sole mineralne dr Schusslera Jestem kilka godzin po szkoleniu w Polskim Instytucie Biochemii dr Schusslera na temat stosowania minerałów.Moja miłość do minerałów zaczęła się już 6 lat temu, kiedy uczęszczałam na wykłady zielarskie do dr Henryka...

Aromaterapia – czy to magia?

Aromaterapia czy to magia? Aromaterapia dla mnie to słowo brzmi magicznie. Aroma oznacza zapach, już samo słowo pachnie, hmmmm... Terapia, z języka greckiego oznacza „opiekować się” Aromaterapia to zapach, który się mną opiekuje. Już za samo znaczenie tego słowa...

Tłuszcze zwierzęce czy roślinne?

Tłuszcze zwierzęce czy roślinne? jakie wybrać? jak stosować?Tłuszcze są dla naszej diety i dobrego zdrowia są niezbędne. Jednak nie powinny przekroczyć 30% udziału w jadłospisie. To jakie tłuszcze wybierzemy ma kluczowe znaczenie. Do stosowania na gorąco, w tym...