Sześć zasad utrzymania i poprawy zdrowia - wstęp - U-zdrowisko Jastrzębie Zdrój :: Aneta Wychorska

Sześć zasad utrzymania i poprawy zdrowia – wstęp

Wiadomo już chyba wszystkim , od dziecka po staruszka, że nie ma nic cenniejszego niż zdrowie. Jeśli wystarczy przestrzegać sześciu zasad aby utrzymać zdrowie, poprawić jego stan a nawet cofnąć pierwsze objawy choroby to czyż nie warto je poznać?

Sześć to zarazem dużo i mało.

Przez ponad 10 lat edukuję się w dziedzinie Naturopatii, w różnych Instytutach, Szkołach, na kursach i warsztatach. Dzięki temu i dzięki praktyce w gabinecie wiem, że nie będzie poprawy zdrowia dopóki nie usuniemy przyczyny zaburzeń, choroby etc. Zdrowie to homeostaza, równowaga organizmu.

Choroba to nierównowaga.Powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie „czego dotyczy nierównowaga i dlaczego tak się dzieje, że dochodzi do nierównowagi?„Kiedy ustalimy te fakty, drugim krokiem jest zastosowanie takiej zmiany, aby wyrównać to co zaburzone.
Na początek należy zadać „Sześć pytań z sześciu dziedzin”.

„Sześć pytań z sześciu dziedzin”

Tak więc zaczynamy:

1.Sen – jak długo śpisz w nocy śpisz? O której chodzisz spać? Jak głęboki jest sen? Czy masz sny? Czy wstajesz wypoczęty/a ? Czy po nocy masz energię do życia?

2.Ruch – czy uprawiasz jakiś sport/ formę ruchu? Jak często? Ile razy w tygodniu? Ile godzin w tygodniu? Czy po wysiłku fizycznym czujesz przypływ energii czy spadek?

3.Odżywianie – O której godzinie jesz śniadanie? O której godzinie jesz ostatni posiłek? Co lubisz jeść ? Co najczęściej jadasz? Czy po jedzeniu czujesz spadek energii i senność? Ile płynów dziennie pijesz (nie liczymy kawy)?

4.Wydalanie – Ile razy dziennie chodzisz do toalety oddać stolec? Jakiej konsystencji jest stolec? Jakiego koloru? Czy ma zapach? Czy widujesz w stolcu niestrawione części pokarmu? Czy miewasz bóle brzucha, lub inne dolegliwości dotyczące jelit?

5.Stres – Czy jesteś szczęśliwym człowiekiem? Czy lubisz swoją pracę? Czy masz jakieś hobby? Czy czujesz się kochany? Czy masz przyjaciół? Jak rozładowujesz stres?

6.Przyjmowane leki- Czy przyjmujesz jakieś leki ? Czy w ostanim roku przyjmowałeś/aś hormony, sterydy, lub antybiotyki? Czy robiłeś/aś jakieś kurację oczyszczające w ostatnich dwóch latach? Czy przyjmujesz jakieś suplementy? Czy posiadasz jakieś wyniki badań z ostatnich 6 miesięcy?

Kiedy odpowiesz na te trzydzieści sześć pytań jest szansa poznać rodzaj zaburzenia w ciele i zbliżyć się do ustalenia przyczyny.

Następnym krokiem jest naprawienie patologii i zmiana nawyków.
Twoje zdrowie jest w Twoich rękach, a Naturopata wskaże gdzie te ręce włożyć i zrobić porządek.

Jakie są normy?

W kolejnych wpisach na moim blogu opowiem, w najprostszy sposób jaki się da opowiedzieć, o normach 6 zasad.

Poznaj bliżej i w prosty sposób Tradycyjną Medycynę Chińską

Poznaj bliżej i w prosty sposób Tradycyjną Medycynę Chińską Podstawowe zasady TMC zakorzenione są w filozofii taoistycznej związanej z Yin i Yang. TAO oznacza harmonię- przeznaczenie – drogę „wszystko w jednym”, zalążek świata. Naukowcy związani z Tao traktowali...

Litoterapia – uzdrawianie poprzez kontakt z kamieniami

Litoterapia - uzdrawianie poprzez kontakt z kamieniami Litoterapia to uzdrawianie poprzez kontakt z kamieniami. I co najważniejsze nie musisz wierzyć w moc kamieni, one i tak działają. Zatem może warto dać sobie szansę i poznać ich leczniczą moc i sposób w jaki trzeba...

Biuletyn informacyjny uzdrowiska

 Biuletyn informacyjny Uzdrowiska   Nikt z Nas w Uzdrowisku nie ma doświadczenia w pisaniu, ale to co robimy, robimy z pasją! Na stronach Biuletynu zaprezentowaliśmy Nasze Miejsce Na Ziemi. Znajdziecie tu informacje o zajęciach, warsztatach, spotkaniach...

Healy- co to i po co?

Healy- co to ? i po co ? Przyszedł czas na podzielenie się wiedzą o istnieniu Healy, ponieważ kiedy coś testuję na sobie i przynosi to spodziewane efekty, to przenoszę to do gabinetu i polecam innymCiężko mi się testuje niektóre rzeczy, bo jestem zdrowym człowiekiem i...

O sole mijo…. e nie, Sole mineralne dr Schusslera

O sole mijo…. e nie, Sole mineralne dr Schusslera Jestem kilka godzin po szkoleniu w Polskim Instytucie Biochemii dr Schusslera na temat stosowania minerałów.Moja miłość do minerałów zaczęła się już 6 lat temu, kiedy uczęszczałam na wykłady zielarskie do dr Henryka...