Mam e-MOC-je. To cykl autorskich warsztatów... - U-zdrowisko Jastrzębie Zdrój :: Aneta Wychorska

Mam e-MOC-je. To cykl autorskich warsztatów…

Mam e-MOC-je

to cykl autorskich warsztatów rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne u dzieci w wieku 7-13 lat.

Są to warsztaty bazujące na treningu uważności, tak ważnej podczas każdej funkcji życiowej. Oprócz uważności zajęcia uczą bycia we wdzięczności, koncentracji, służą relaksacji, wyzwalają kreatywność, dają możliwość współpracy w grupie.

Naszą dewizą jest stwierdzenie, że dziecko najlepiej rozwija swoje kompetencje w działaniu, dlatego to kreacja jest najważniejszym elementem warsztatów. Jedną z wykorzystywanych technik jest bajkoterapia na podstawie autorskich bajek terapeutycznych napisanych przez prowadzącą zajęcia Aleksandrę Tkocz.

Naszym celem jest nauczyć dzieci bycia tu i teraz w pozytywnych emocjach, z wnikliwą, świadomą uwagą, kierowaną na chwilę obecną i to bez krytyki, oceniania.

Tym razem uwagę kierujemy na radość wynikającą z odrodzenia. Przychodzi wiosna, a wraz z nią nowy cykl życia przyrody. Dobrze jest zauważać, że po okresie stagnacji następuje działanie, po odpoczynku – ruch. Naturalna faza odnawiania się wszechrzeczy, wpisana w ziemski porządek, jest nadzieją także dla ludzi. 

W tym miesiącu uczestnicy warsztatów dla dzieci stworzą las w słoiku, który będzie przykładem samowystarczalnej, wciąż odnawiającej się, bo działającej w symbiozie, przyrody.

Każde zajęcia są odrębną całością, nie trzeba uczestniczyć w poprzednich, by dołączyć w dowolnym momencie, na pojedynczy warsztat.

Zapraszamy na zajęcia marcowe, a w programie:

  • kreacja – wykonanie własnego lasu w słoiku;
  • relaksacja – trening świadomego oddechu i inne techniki wyciszające i odblokowujące emocje;
  • trening uważności – skierowanie uwagi na tu i teraz, aktywowanie zmysłów;
  • bajkoterapia – scenki dramowe do autorskiej bajki terapeutycznej;
  • zabawy w grupie.

Materiały do pracy kreatywnej zapewnia organizator.

Dostępne dla uczestników będą owoce i woda.

Dla kogo: dzieci w wieku 7 – 13 lat (młodsze po uzgodnieniu)

Kiedy: 18.03. 2023 r. sobota 10.00 – 12.00

Termin przyjmowania zgłoszeń do 13.03.2023 r.

Gdzie: Jastrzębie Zdrój Uzdrowisko ul. Podmiejska 6a

Ilość miejsc: 10

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania zajęć w przypadku mniejszej niż 7 osób liczby uczestników.

Inwestycja: 100 zł (dla rodzeństwa zniżka, drugie dziecko 70 zł), zaliczka 30 zł lub całość do 13.03. 2023 r. Zaliczka lub całość wpłaty będzie zwracana w przypadku nieodbycia się zajęć.

konto: 96 1020 2472 0000 6302 0103 5161

Prowadząca: Aleksandra Tkocz (autorka programu Mam e-MOC-je, nauczycielka z wieloletnim stażem, autorka bajek terapeutycznych, certyfikowany instruktor teatralny)

Zapisy: telefon: +48 533 344 962

 

02 marzec 2024 – Mam e-MOC-je – warsztaty rozwojowe dla dzieci
02 marzec 2024 – Mam e-MOC-je – warsztaty rozwojowe dla dzieci

02 marzec 2024 - Mam e-MOC-je - warsztaty rozojowe dla dzieciMam e-MOC-je II edycja warsztatów rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne u dzieci w wieku 7-13 lat Warsztaty bazują na rozwijaniu umiejętności społeczno-emocjonalnych i komunikacyjnychoraz...

09 marzec 2024 – Prysznic głosowy – Muzykoterapia Głosem 
09 marzec 2024 – Prysznic głosowy – Muzykoterapia Głosem 

9 marzec 2024 - PRYSZNIC GŁOSOWYPrysznic głosowy – sesje relaksacyjne w Jastrzębiu Zdroju Realizujemy w U-zdrowisku Sesje relaksacji głosowo-oddechowej, wspierające w odreagowaniu stresu i uwolnieniu niewypowiedzianych emocji, jednocześnie pogłębiające sprawność...

10 marzec 2024 – TERAPEUTYCZNA JOGA POWIĘZIOWA
10 marzec 2024 – TERAPEUTYCZNA JOGA POWIĘZIOWA

10 marzec 2024 - TERAPAEUTYCZNA JOGA POWIĘZIOWAWARSZTATJOGI POWIĘZIOWEJTERAPEUTYCZNIE Kręgosłup - poczuj czy też odczuj różnicę,czym jest "ruchomość” a czym “ruchliwość." Kolejne spotkanie warsztatowe, tym razem w temacie kręgosłupa.Kręgosłup w rozumieniu...

17 marzec 2024 – NeuroGrafika – warsztat
17 marzec 2024 – NeuroGrafika – warsztat

17 marzec - neurografika - warsztatyZapraszam Cię na warsztat, podczas którego odbędziesz transformującą podróż do Twojego wewnętrza, aby znaleźć tam większy spokój, harmonię i chęci do działania.Podczas warsztatu pomożesz sobie spełnić swoje marzenia.Przyjdź i...

17 marzec 2024 – RELAKSACYJNY KONCERT GONGÓW
17 marzec 2024 – RELAKSACYJNY KONCERT GONGÓW

17 marzec 2024 - KONCERT RELAKSACYJNY GONGÓWKąpiel w dźwiękach gongów, mis tybetańskich, instrumentów etnicznych, magicznych dzwonków i dzwoneczków. Zapraszamy na doświadczenie czystego dźwięku i wibracji, wnikających w każdą komórkę naszego ciała, w pełnym...