Malownicza Chorwacja z medytacją uważności i jogą jin powięziową 22.09-3.10.2022

Zapraszamy Cię na wyjątkowy wyjazd do Chorwacji.
Odpoczynek i relaks w pięknych okolicznościach przyrody połączony z rozwojem, dbaniem o Siebie, z praktykami medytacji uważności i jogi jin powięziowej.

 

Malownicza Chorwacja z medytacją uważności i jogą jin powięziową.
22.09 – 03.10.2022 (9 noclegów)

W LOVISTE uroczej miejscowości leżącej na półwyspie Pelješac, w pobliżu Orebica, idealnej dla osób spragnionych ciszy i spokoju, spędzimy 10 dni (9 noclegów).
Urokliwe zatoczki, bujna śródziemnomorska roślinność, niepowtarzalna, wyspiarska atmosfera, to wszystko czyni z Loviste idealnym miejscem do odpoczynku, relaksu, a także w zatrzymaniu, nie tylko na macie podczas praktyki jogi i medytacji.
Wyobraź sobie siebie w okolicznościach Matki Natury w medytacji i praktyce nad brzegiem morza o wschodzie i zachodzie słońca, w gajach oliwnych czy też w opuszczonych wioskach kamiennych.
Zakwaterowanie w pensjonacie (2-3 osobowe pokoje) z bezpośrednim dostępem do morza, żwirkowa plaża znajdująca się ok. 50m od obiektu. Pokoje wyposażone w klimatyzację, lodówkę oraz łazienkę, posiadają balkon lub taras oraz dostęp do wi-fi.
Inwestycja:
3490 zł
* rezerwacja poprzez zgłoszenie na email warsztaty@u-zdrowisko.pl i wpłatę zaliczki 500 zł na konto podane e-mailowo
UWAGA !
przy wpłacie zaliczki do 30 maja rabat na wyjazd 300 zł.
Cena obejmuje:
❤ zakwaterowanie,
❤ wyżywienie (śniadania, obiadokolacje, napoje do obiadokolacji),
❤ dojazd,
❤ ubezpieczenie,
❤ praktykę medytacji uważności i jogę jin (szczegóły poniżej).
Podczas pobytu będziemy mieli okazje posmakować lokalnych dań, potraw, wyrobów.
Cena nie zawiera:
* opłaty klimatycznej (15 Euro),
* wycieczek fakultatywnych (informacja poniżej),
* ubezpieczenia od chorób przewlekłych, * opłaty za klimatyzację 4 Euro/ dzień za pokój).

Fenomen tego wyjazdu to także gwarancja spokoju, relaksu, dobre towarzystwo, cudowne poranki, niesamowite wieczory!
Wieczory pełne ciepła, śpiewu i tańca przy pięknych zachodach słońca.
Co jeszcze?
Piękne widoki, zapach natury, soczyste smaki, zatrzymanie się w tu i teraz, rozkoszowanie tą chwilą i poruszenie wszystkich zmysłów!
Podczas naszego pobytu zapraszamy do praktyki medytacji, jogi o poranku i zmierzchu, w otoczeniu pięknej przyrody, szumu fal, w spokojnej atmosferze, pełnym relaksie i rozluźnieniu, w skupieniu i kontakcie ze swoim ciałem.
❤ ❤ ❤ Zaufaj sobie i poczuj! ❤ ❤ ❤
Zapraszamy :
Mariola Jarguz i Aneta Wychorska.

Dla Kogo wyjazd?
Dla każdego, kto czuje, potrzebuje lub chce więcej luzu i spokoju, a może krótka przerwa od codzienności i okazja aby wejść w głąb siebie.
Co dodatkowo?
Wycieczki.
W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z oferty dodatkowej w postaci wycieczek do:
– Dubrownika (80 Euro) zwanego perłą Adriatyku. To całodzienna wyprawa, w trakcie której urok starych murów miasta poznamy w wersji pieszo oraz od strony morza podczas godzinnego rejsu. Odwiedzimy zatokę umarłych hoteli „Kupari”, farmę małż oraz przepiękne widoki i atmosferę starego miasta Ston, gdzie będzie czekała na nas niespodzianka.
– Mostar i Medjugorie (80 Euro) – całodzienna wycieczka do Bośni i Hercegowiny, która należy do najbardziej nasyconych dwoma kulturami światów. Odwiedzamy miejsce kultu objawień Maryjnych w Medjugorie a chwilę później przenosimy się do świata Meczetów. Odwiedzimy również samych mieszkańców tego świata, ludzi którzy pamiętają jeszcze czasy wojny domowej. Wyprawa na tę część Bałkanów również da się poznać od strony kulinarnej. Czekają na nas specjały kuchni arabskiej i bałkańskiej.
Uwieńczeniem wyjazdu jest wizyta na bazarze, w arabskiej części Mostaru.
– rejs łódką w dziewicze tereny, z piękną laguną i błotem siarkowym (30 Euro)
– wycieczka, zwiedzanie półwyspu Peljesac, degustacje wina, farma osłów, tunel Dingac (35 Euro)
W tych pięknych okolicznościach praktyka dla ciała i umysłu!
JOGA JIN POWIĘZIOWA I MEDYTACJA UWAŻNOŚCI MINDFULNESS
„Ostatecznie powięzi dopasowują się do Twojej osobowości, a Ty stajesz się fizycznie ograniczony przez wady postawy, które mają związek z Twoimi emocjami”
Dlaczego Joga powięziowa?
– eliminuje wszelkie napięcia w ciele oraz prostuje i kształtuje naszą sylwetkę,
– poprzez łagodne asany, spontaniczny ruch i poszukiwanie napięć w ciele podnosi świadomość naszego ciała oraz pozytywnie wpływa na naszą psychikę eliminując stres
– poprzez rozluźnienie mięśni i pracę z oddechem powoduje wyciszenie umysłu i wprowadza go w stan medytacyjny
Dla kogo?
Dla Ciebie!
– jeśli pragniesz wyeliminować ból
– jeśli chcesz łagodnej praktyki, wyciszenia i relaksu
– dla praktykujących i początkujących, zainteresowanych zarówno pracą z ciałem i umysłem, jak i ogólnym rozwojem
Co to jest powięź?
Powięź jest nieprzerwaną, trójwymiarową siecią tkanek, otacza całe ciało od stóp do głów, od przodu do tyłu, od zewnątrz do wewnątrz, otacza wszystkie mięśnie, wnika do więzadeł, torebek stawowych, otacza nasze narządy wewnętrzne, jest w nas dookoła. Funkcje powięzi to przewodzenie, nadawanie postawy ciała, ochrona ciała, pamięć ciała. Na skutek przeciążeń związanych z pracą, złymi nawykami ruchowymi, stresem, kontuzjami, powięź zmienia swoją strukturę i czasem przykleja się do mięśni ograniczając jego ruchomość. Te miejsca bywają bolesne, ma to wpływ na cały układ i zmianę naszej postury. Regularna praca z powięzią przynosi niebywałe efekty – eliminuje stres, otwiera umysł, zwalcza ból, napięcia, pomaga zmienić na lepsze nasze ciało.
Joga jin daje nam możliwość na dotarcie do niektórych miejsc w ciele, do których raczej nie mamy dostępu w innych aktywnościach. Pracujemy z naszym ciałem, staramy się traktować je jak modelinę aby stało się bardziej plastyczne, było delikatniejsze i dało się swobodniej kształtować.
W praktyce tej korzystamy z ruchu spontanicznego, intuicyjnego, pracujemy tak aby umożliwić ciału uwolnienie zgromadzonej energii usztywniającej, przywracamy miękkość i puszczamy napięcia.
Jin joga daje nam czas na wszystko, uczy wyrozumiałości, słuchamy siebie i swojego wewnętrznego głosu, uczymy się słuchać ciała, akceptujemy siebie tu i teraz, nie mamy oczekiwań i żadnej presji.
A co to jest medytacja uważności Minfulness?
to zatrzymanie się w byciu tu i teraz.
Będziemy bardzo obecni w danej chwili.
Nie musisz umieć medytować, możesz nauczyć się tego w Chorwacji.
Medytując w ogrodach oliwnych, mandarynkowych i cytrynowych.
Słuchając szumu fal , wiatru i dźwięków przyrody.
Odpuścisz sobie całe to bycie w stresie, myślenie o przeszłości czy też ciągłe planowanie.
Po prostu będziesz! Pełnią życia!

Planowany – ramowy rozkład dnia:
8.00 Medytacja i joga powięziowa
16.30 Medytacja uważności Mindfulness
19.00 Joga powięziowa
Ponadto harmonogram dnia i praktyk oraz zaplanowanych atrakcji dopasowany będzie do oferty pensjonatu – proponowanych godzin posiłków.
Każdy dzień to nowe możliwości i nowe atrakcje. Jako grupa popłyniemy tak, jak podpowie nam serce i dusza.
Więcej informacji pod numerem tel +48 791527489 oraz +48 515500079
Aneta Wychorska
nauczyciel medytacji uważności Mindfulness w Uzdrowisko Jastrzębie Zdrój ( www.u-zdrowisko.pl ) , Mistrz Naturopatii, zielarz, fitoterapeuta, pasjonatka Medycyny Chińskiej i Germańskiej
Mariola Jarguz
instruktor jogi yin, jogi powięziowej w Uzdrowisko Jastrzębie Zdrój ( www.u-zdrowisko.pl), pasjonatka zdrowego stylu życia, uwielbia pracę z ciałem i obserwacje osób, z którymi pracuje, ich rozwój fizyczny , emocjonalny i duchowy
O nas :
wspólnie tworzymy Krąg Kobiet w Uzdrowisku i na wyjazdach warsztatowych związanych z samorozwojem i świadomością kobiet
Poza „kobiecymi” wyjazdami organizujemy wakacje w Borach Tucholskich od kilku lat oraz wyjazdy par np. Sylwester 2022/23 ( więcej informacji na życzenie)

13 listopad 2023 – SPOTKANIE Klubu Zielarza
13 listopad 2023 – SPOTKANIE Klubu Zielarza

13 listopad 2023 - Spotkanie KLUBU ZIELARZA Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ziołami i ich przetwarzaniem. Dopóki pogoda pozwala nasze spotkania organizujemy w plenerze. Uczymy się rozpoznawania roślin i ich właściwości. Wymieniamy się wiedzą i utrwalamy to co...

19 LISTOPAD 2023 – KONCERT RELAKSACYJNY DLA DZIECI
19 LISTOPAD 2023 – KONCERT RELAKSACYJNY DLA DZIECI

19 LISTOPAD 2023 - KONCERT RELAKSACYJNY DLA DZIECIMoc dźwięku – Koncert relaksacyjny dla dzieci Delikatna kąpiel w dźwiękach gongów, mis tybetańskich, magicznych instrumentów etnicznych i orientalnych.W ramach odbywających się od kilku miesięcy w Uzdrowisku koncertów...

19 LISTOPAD 2023 – RELAKSACYJNY KONCERT GONGÓW
19 LISTOPAD 2023 – RELAKSACYJNY KONCERT GONGÓW

19 LISTOPAD 2023 - KONCERT RELAKSACYJNY GONGÓWKąpiel w dźwiękach gongów, mis tybetańskich, instrumentów etnicznych, magicznych dzwonków i dzwoneczków. Zapraszamy na doświadczenie czystego dźwięku i wibracji, wnikających w każdą komórkę naszego ciała, w pełnym...

25 LISTOPAD, 2 GRUDNIA 2023 – Mam e-MOC-je – warsztaty dla dzieci
25 LISTOPAD, 2 GRUDNIA 2023 – Mam e-MOC-je – warsztaty dla dzieci

25 LISTOPAD, 2 GRUDNIA 2023 - Mam e-MOC-jeMam e-MOC-je II edycja warsztatów rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne u dzieci w wieku 7-13 lat Warsztaty bazują na rozwijaniu umiejętności społeczno-emocjonalnych i komunikacyjnychoraz wspieraniu dzieci w...

26 LISTOPAD 2023 – Prysznic głosowy – Muzykoterapia Głosem 
26 LISTOPAD 2023 – Prysznic głosowy – Muzykoterapia Głosem 

26 listopad 2023 - PRYSZNIC GŁOSOWYPrysznic głosowy – sesje relaksacyjne w Jastrzębiu Zdroju Realizujemy w U-zdrowisku Sesje relaksacji głosowo-oddechowej, wspierające w odreagowaniu stresu i uwolnieniu niewypowiedzianych emocji, jednocześnie pogłębiające sprawność...